O nás

Včelařím již 25 let, v roce 2010 jsem ukončil učební obor Včelař na Středním  odborném učilišti včelařském v Nasavrkách a toto řemeslo má v naší rodině dlouhodobou tradici. Je to krásný obor, který se ale v dnešní době u mladé generace nesetkává s oblibou pro svou náročnost, a tak populace včelařů postupně chudne.

I přesto nezůstáváme jako obor pozadu vědeckému pokroku a zjištěním, zavádíme nové technologické postupy a využíváme moderní poznatky ke zjednodušení práce a ochraně včelstev před vnějšími vlivy. Přesto si však zakládáme na čistě přírodních materiálech a postupech šetrných k životnímu prostředí, které jsou s takovouto činností nerozlučně spjaty. Tento způsob se nám osvědčil a populace včel nám prospívá navzdory všeobecně rozšířeným nákazám a nepřízni počasí v posledních letech.

Med získáváme na mnoha pečlivě vybraných stanovištích Olomouckého kraje, například je to oblast Klečské vrchoviny a Oderských vrchů, konkrétně jde o Hrubou Vodu, Oplocany, Vlkoš, Radotín, Pavlovice a Dobrčice.

Přijeďte na ochutnávku a prodej kvalitního medu z našeho kraje přímo od včelaře na naši farmu v Dobrčicích. Srdečně Vás zveme!